Liek Milgamma® N cps
na opakovanú bolesť chrbta


Liek Milgamma® N cps obsahuje trojkombináciu vysokých dávok vitamínov benfotiamín (B1), B6 a B12, ktoré regenerujú poškodené nervy chrbta, pomáhajú liečiť samotnú príčinu bolesti chrbta. Benfotiamín je špeciálnou, v tukoch rozpustnou formou vitamínu B1.

1 kapsula lieku Milgamma® N cps obsahuje 40 mg benfotiamínu (B1), 90 mg pyridoxíniumchloridu (B6), 0,25 mg kyanokobalamínu (B12). Tieto vitamíny skupiny B majú priaznivé účinky na metabolické a degeneratívne ochorenia nervov a pohybového systému. Pri vysokom dávkovaní majú analgetické, antineuralgické a regeneračné účinky, ktoré sa môžu dosiahnúť pri liečbe s Milgammou N. 

Liek Milgamma® N cps je voľnopredajný liek, kúpite ho aj bez lekárskeho predpisu.

Milgamma® N cps

kúpiť

Aké sú výhody lieku Milgamma® N cps?

Bežné lieky proti bolesti sa zameriavajú predovšetkým na tlmenie bolesti chrbta. Úľava od bolesti po ich užití síce príde, no je krátkodobá a po určitom čase, ak nezmeníme svoje návyky, sa znova vráti. Ich dlhodobé podávanie najmä vyšších dávok môže mať viacero vedľajších účinkov. Viac info TU, alebo aj TU.

Liek Milgamma® N cps obsahuje vysoké dávky vitamínov skupiny B a to benfotiamín (B1), B6 a B12.

Vďaka svojmu zloženiu umožňuje a pre nástup regeneračného účinku aj vyžaduje dlhodobé užívanie.

Liek Milgamma® N cps vďaka svojmu zloženiu prispieva k výžive a regenerácii poškodených nervov chrbta a tým pomáha liečiť samotnú príčinu bolesti chrbta. Popri užívaní lieku Milgamma® N cps je však potrebné zmeniť aj životný štýl, držanie tela a začať pravidelne cvičiť.

Často kladené otázky

Ako treba užívať liek Milgamma® N cps?


 • Ak lekár neurčí inak, je potrebné užívať 1 kapsulu 3 až 4-krát denne. V ľahších prípadoch a ak je odpoveď na liečbu obzvlášť dobrá, stačí užívať 1 – 2 kapsuly denne.
 • Kapsuly lieku Milgamma® N cps sa sa majú prehltnúť po jedle celé a zapiť malým množstvom tekutiny.
 • Pred použitím lieku sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom a pozorne si prečítajte, prosím, písomnú informáciu pre používateľov! Viac info TU.
 • Dodržiavaním doporučenej dĺžky liečby a správneho dávkovania vyživujeme nervové bunky, ktoré sa lepšie hoja, silnejú a sú schopné odolávať poškodeniu a vzniku bolesti. Ak lekár neurčí inak, je potrebné užívať liek dostatočne dlhú dobu (zvyčajne niekoľko týždňov, nie viac ako 6 mesiacov).

V LIEČBE OPAKOVANEJ BOLESTI CHRBTA SKRATKY NEEXISTUJÚ.

 

Odporúčané ceny Milgamma® N cps

Veľkosť balenia Cena
50cps 13,60 eur (t.j. 0,81 eur na deň/3 kapsuly denne)
100cps 24,86 eur (t.j. 0,74 centov na deň/3 kapsuly denne)


KÚPIŤ

Často kladené otázky

 • Čo je Milgamma® N cps a na čo sa používa?

  Milgamma® N cps sa používa na liečbu zápalových a bolestivých ochorení nervov ako je diabetická a alkoholová polyneuropatia (poškodenie nervov pri cukrovke a alkoholizme), migréna, bolestivé natiahnutie svalov (muskuloskeletálna bolesť), bolestivé postihnutie koreňov periférnych nervov (postihnutie pri vysunutí medzistavcovej platničky alebo ako výsledok degeneratívneho ochorenia chrbtice), skalenový syndróm (útlak nervovej spleti v krčnej oblasti), syndróm rameno-ruka (bolestivý syndróm v oblasti hornej končatiny), pásový opar (herpes zoster), obrna (paréza) tvárového nervu. Používa sa tiež pri predĺženej rekonvalescencii (zotavovaní sa) a v geriatrii.

 • Ako užívať liek Milgamma® N cps?

  Odporúčaná dávka je jedna kapsula 3 až 4-krát denne. V ľahších prípadoch a ak je odpoveď na liečbu obzvlášť dobrá, stačí užívať 1 – 2 kapsuly denne. Kapsuly sa majú prehltnúť po jedle celé a zapiť malým množstvom tekutiny. Vždy užívajte tento liek presne tak, ako je to uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľa alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

 • Aký je rozdiel medzi liekom Milgamma® N cps a výživovým doplnkom resp. potravinami bohatými na vitamín B?

  Výživové doplnky sú potraviny na doplnenie prirodzenej stravy, ktoré sú koncentrovanými zdrojmi živín, ako sú vitamíny a minerálne látky alebo iné látky s výživovým alebo fyziologickým účinkom, jednotlivo alebo v kombinácii. Obsah účinných látok vo výživových doplnkoch je relatívne nízky - dôraz sa kladie na ich bezpečnosť.

  Liek (voľnopredajný aj liek na recept) je liečivo alebo zmes liečiv a pomocných látok upravených technologickým procesom do liekovej formy a určených na ochranu pred chorobami, na diagnostiku chorôb, liečenie chorôb alebo na ovplyvňovanie fyziologických funkcií. Obsah účinných látok v liekoch je relatívne vysoký - dôraz sa kladie na zabezpečenie ich účinnosti.

 • Aký je rozdiel medzi liekom Milgamma® N cps a bežnými liekmi proti bolesti?

  Bežné lieky proti bolesti sa zameriavajú hlavne na tlmenie bolesti. Úľava od bolesti po ich užití síce príde, no je len krátkodobá a po určitom čase, ak nezmeníme svoje návyky, sa znova vráti. Navyše, lieky proti bolesti môžu mať viac nežiaducich účinkov, a to najmä pri dlhodobom užívaní.

  Liek Milgamma® N cps, na rozdiel od bežných liekov proti bolesti, obsahuje vysoké dávky vitamínov skupiny B - B1, B6 a B12. Vďaka svojmu zloženiu umožňuje a pre nástup účinku vyžaduje dlhodobé užívanie (max. 6 mesiacov).

  Liek Milgamma® N cps vďaka svojmu zloženiu prispieva k výžive a regenerácii poškodených nervov chrbta, tým pomáha liečiť samotnú príčinu bolesti chrbta. Popri užívaní lieku Milgamma® N cps je však potrebné zmeniť aj životný štýl, držanie tela a začať pravidelne cvičiť. Viac info TU.

 • Kde kúpim liek Milgamma® N cps?

  Liek Milgamma® N cps ako voľnopredajný liek kúpite v lekárni alebo online, bez lekárskeho predpisu.

 • Ako funguje liek Milgamma® N cps?

  Liek Milgamma® N cps obsahuje vysoké dávky vitamínov skupiny B - benfotiamín (B1), B6 a B12. Tieto, vďaka dlhodobému užívaniu (max. 6 mesiacov) vo vysokých dávkach, vyživujú a regenerujú poškodené nervy chrbta, tým pomáhajú liečiť samotnú príčinu bolesti chrbta. 

 • Ak užijete viac lieku Milgamma® N cps, ako máte?

  Ak sa u vás vyskytnú neočakávané príznaky, vyhľadajte lekára.

 • Ak zabudnem užiť liek Milgamma® N cps?

  Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku. Pokračujte v užívaní lieku Milgamma® N cps v rovnakej dávke ako predtým a snažte sa v budúcnosti užívať liek pravidelne.

 • Čo sa stane, ak nebudem užívať liek Milgamma® N cps pravidelne a dlhodobo?

  Pri opakovanom nedodržaní odporúčaného dávkovania hrozí to, že účinok bude nedostatočný, prípadne sa vôbec nedostaví. Ak svojvoľne ukončíte liečbu, ohrozíte jej úspešnosť. Ak spozorujete vedľajšie účinky, porozprávajte sa s lekárom o možnosti ďalšej liečby.

 • Môžem užívať liek Milgamma® N dlhšie ako 4 týždne?

  Ak to klinický stav vyžaduje, je možné užívať liek Milgamma® N cps aj dlhšie ako 4 týždne, nie však viac ako 6 mesiacov, kedy hrozí rozvoj nežiaducich príznakov súvisiacich s dlhodobým užívaním vitamínu B6. V prípade nutnosti užívania lieku dlhšie, je vhodnou alternatívou použitie lieku Milgamma tbl, ktorý neobsahuje vitamín B6, iba vitamíny benfotiamín (B1) a B12.

 • Môžem užívať liek Milgamma® N cps v tehotenstve a počas dojčenia?

  Užívať liek počas tehotenstva a dojčenia sa neodporúča, nakoľko bezpečný denný príjem vitamínu B6 v tomto období je do 25 mg (liek Milgamma® N cps obsahuje 90 mg vitamínu B6 v jednej mäkkej kapsule, preto sa nemá v tomto období podávať).

 • Aké sú možné vedľajšie účinky?

  Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Bližšie informácie nájdete TU.

Milgamma N

pozrite si náš TV spot

play_circle

Pozri video

Mohlo by Vás zaujímať

BOLESŤ CHRBTA
SA DÁ LIEČIŤ,

NIELEN POTLÁČAŤ*

Liek Milgamma® N cps pomáha liečiť príčinu bolesti chrbta.

Milgamma® N cps

kúpiť