Prezradíme vám 3 kroky, ako sa zbaviť bolesti chrbta a krížov


Dlhodobé nerovnomerné zaťaženie chrbta alebo naopak nedostatok pohybu, dlhodobý stres či nadváha postupne vedú k poruche opornej funkcie, strnulosti svalov chrbta a dlhodobému útlaku nervov chrbta, čo je následne sprevádzané opakovanou bolesťou chrbta. Prinášame vám 3 kroky, ktoré vám môžu pomôcť k životu bez bolesti chrbta.

1. Zbavte sa akútnej bolesti

Lieky proti bolesti prinášajú úľavu a sú indikované v akútnej fáze ťažkostí. Neriešia však príčinu vzniku bolesti. Tu je dôležitá trvalá zmena životného štýlu. Výraznú bolesť chrbta, ktorá vás obmedzuje v pohybe, skúste zahnať pomocou okamžitej úľavy v podobe tzv. úľavovej polohy. Ľahnite si na chrbát a nohy si vyložte si nohy napríklad na stoličku. Takto je váš chrbát zaťažený najmenej, ako sa dá, len na 20 %. Vyskúšať môžete aj lokálnu liečbu pomocou krému Capsagamma®, ktorý ošetrí preťažené svalové partie – zahreje, uvoľní, zmierni bolesť a zlepší prekrvenie v mieste bolesti.

2. Šetrite si chrbát a dbajte na zdravý životný štýl

Všimnite si, ako dostáva chrbát zabrať v rôznych situáciách. Zatiaľ čo najšetrnejšia je na chrbát úľavová pozícia, celkom obyčajný správny sed na stoličke mu dáva zabrať na 140 %. Hrbenie sa či zdvíhanie ťažkých bremien nesprávnym spôsobom ho devastujú ešte viac. Chrbát si je potrebné šetriť a dbať aj na zdravý životný štýl. Vhodné je pravidelne cvičiť, zredukovať telesnú hmotnosť, prestať fajčiť a eliminovať stres.

3. Poškodené nervy chrbta vyživujte pravidelne a dlhodobo

Nervy sa hoja rýchlosťou len 1 mm za deň. Ich regeneráciu je možné podporiť užívaním vysokých dávok trojkombinácie vitamínov benfotiamín (B1), B6 a B12. Benfotiamín sa vstrebáva až 5-krát lepšie, než bežná forma vitamínu B1. Dôležité je aj túto trojkombináciu užívať vo forme lieku, nie doplnku stravy, a dostatočne dlho a so správnou dávkovacou schémou. Viac info TU.

BOLESŤ CHRBTA
SA DÁ LIEČIŤ,

NIELEN POTLÁČAŤ*

Liek Milgamma® N cps pomáha liečiť príčinu bolesti chrbta.

Milgamma® N cps

kúpiť